0850 888 0 262
Sosyal Medya Hesaplarımız

Terfi İstasyonları

Anasayfa » Terfi İstasyonları

Terfi İstasyonu Nedir?

Terfi istasyonları; atık su şebekesi seviyesinden daha alt seviyelerde kalan yerlerde atık suların terfi edilerek istenen seviyeye getirilmesine yarayan altyapı elemanlarıdır. Terfi İstasyonları ; Paslanmaz çelikten ve/veya Kompozit (CTP) malzemeden yapılmış bir atık su tankı, pompalar, esnek bağlantı elemanları, seviye sensörleri, kontrol panosu gibi bileşenlerden oluşur.

Atık Su Problemleri İçin Doğru Yaklaşımlar

Atık sular, içerikleri sebebiyle tüm dünyada istenmeyen altyapı meselelerinin başında gelir. Bulundukları yerlerden taşınması ve terfi ettirilmesi çok önemlidir. Çünkü atık sular; atık yağlar, tuvalet atıkları, katı maddeler ve homojen olmayan diğer artıklardan oluşur. Bu zor ve olumsuz özellikleri sebebiyle atık suların taşınması ve terfi ettirilmesi, özel ekipmanlar ve doğru çözümler gerektirir. Yapılan yanlışlıklar sıklıkla, geri dönülemez veya çözülebilmesi son derece pahalı sorunlara yol açar. Hazır Paket Terfi İstasyonu bu amaç için tasarlanmış çözümdür.

Terfi İstasyonu Çözümleri

Her büyüklükteki altyapı projeleri için geliştirdiğimiz terfi istasyonu çözümleri, kompakt ve uygulanmaya hazır tasarımları sayesinde sahadaki altyapı inşaat işlerini en aza indirir. Tasarım ve boyutlandırma süreci detaylı bir şekilde önceden yapılarak, pompa terfi merkezi tek bir parça halinde, tüm aksesuarları ile birlikte hazır biçimde teslim edilir.

Kaliteden ödün vermemekle beraber zamandan da kazanç sağlar. Hazır kompakt tasarımları sayesinde, karmaşık hesaplamalara ve kapasite seçim tabloları ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Tüm altyapı profesyonellerinin benimsediği bu yeni yaklaşım ile kolayca devreye alınır ve güvenle kullanılır.